GYARMATI FANNI NAPLÓJA HÁMORI GABRIELLA ELŐADÁSÁBAN
Programleírás
Az elmúlt évek egyik nagyobb irodalomtörténeti szenzációja Radnóti Miklósné Gyarmati Fanni 1935 és 1946 között írt naplójának megjelenése volt, hiszen az Abda község határában agyonlőtt mártír-költő nemcsak a magyar irodalom klasszikusai közé emelkedett, akivel kapcsolatban minden adalék fontos, hanem az ártatlanul megölt Radnóti Miklós alakja a magyar holokauszt rettenetének szimbóluma is egyben.
Éppen ő az egyik legtragikusabb példája annak, hogy a magát teljes egészében magyarnak tekintő, és egész életében a magyar kultúrát gazdagító alkotóra éppen honfitársai, a magyarok sütötték rá az idegenség bélyegét.
Gyarmati Fanni könyvéből született ez a prózai előadás, amely a fiatal, játékos lányról szól, a házasság velejáróiról, a hol szenvedő, hol boldogságban úszó feleségről, a gyermek nélküli anyáról, a házasságtörést elviselő hitvesről, az alkotótársról és az özvegyről. Gyarmati Fanni mindegyik szerepet betöltötte a költő életében. Hámori Gabriella mindegyik alakot megidézi e másfél órás előadásban, melynek minden egyes mondata a naplóból származik.
Az FILC (Fischer Iván Lakásszínháza) saját produkciójában készült előadást először 2015-ben láthatta a közönség Seres Tamás szerkesztésében és rendezésében. A darab azóta több mint 140 teltházas előadást élt meg, bemutatták több fesztiválon is.
Az előadás után Hámori Gabriella és Seres Tamás beszélget a közönség előtt Gyarmati Fanni könyvéről és a monodráma keletkezéséről.
JEGYÁR: 4000 forint
*Helyfoglalás érkezési sorrendben
* Az időpont-változtatás jogát fenntartjuk!